RN732ATTD1722F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1722F10
Description
RES 17.2K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Working Voltage :
150V
Resistance :
17.2kOhm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN732ATTD1722F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1722F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 17.2kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C