RN732ATTD1722B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1722B50
Description
RES 17.2K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
17.2kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm