RN732ATTD1722A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1722A10
Description
RES 17.2K OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
17.2kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C