RN732ATTD1721D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1721D25
Description
RES 1.72K OHM 0.5% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.72kOhm
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1721D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1721D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.72kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C