RN732ATTD1720D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1720D25
Description
RES 172 OHM 0.5% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
172Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN732ATTD1720D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1720D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 172Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C