RN732ATTD1720C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1720C10
Description
RES 172 OHM 0.25% 1/10W 0805
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Composition :
Thin Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
172Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RN73
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1720C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1720C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 172Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C