RN732ATTD1720B10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1720B10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 172 OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pbfree Code :
yes
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
172Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
150V