RN732ATTD16R9F50
Mfr.Part #
RN732ATTD16R9F50
Description
RES 16.9 OHM 1% 1/10W 0805
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Resistance :
16.9Ohm
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD16R9F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R9F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.9Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C