RN732ATTD16R9F100
Mfr.Part #
RN732ATTD16R9F100
Description
RES 16.9 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
16.9Ohm
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±1%