RN732ATTD16R9C50
Mfr.Part #
RN732ATTD16R9C50
Description
RES 16.9 OHM 0.25% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
16.9Ohm
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD16R9C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R9C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.9Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C