RN732ATTD16R9B25
Mfr.Part #
RN732ATTD16R9B25
Description
RES 16.9 OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
16.9Ohm