RN732ATTD16R7F25
Mfr.Part #
RN732ATTD16R7F25
Description
RES 16.7 OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
16.7Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C