RN732ATTD16R7F100
Mfr.Part #
RN732ATTD16R7F100
Description
RES 16.7 OHM 1% 1/10W 0805
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
16.7Ohm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD16R7F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R7F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C