RN732ATTD16R7B50
Mfr.Part #
RN732ATTD16R7B50
Description
RES 16.7 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
16.7Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD16R7B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R7B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.7Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C