RN732ATTD16R5F25
Mfr.Part #
RN732ATTD16R5F25
Description
RES 16.5 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
16.5Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD16R5F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R5F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C