RN732ATTD16R5C25
Mfr.Part #
RN732ATTD16R5C25
Description
RES 16.5 OHM 0.25% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
16.5Ohm
Datasheets
RN732ATTD16R5C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R5C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C