RN732ATTD16R5B25
Mfr.Part #
RN732ATTD16R5B25
Description
RES 16.5 OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
16.5Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD16R5B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R5B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C