RN732ATTD16R4B50
Mfr.Part #
RN732ATTD16R4B50
Description
RES 16.4 OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
2
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
16.4Ohm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN732ATTD16R4B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R4B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.4Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C