RN732ATTD16R2D100
Mfr.Part #
RN732ATTD16R2D100
Description
RES 16.2 OHM 0.5% 1/10W 0805
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
16.2Ohm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD16R2D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R2D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C