RN732ATTD16R2B50
Mfr.Part #
RN732ATTD16R2B50
Description
RES 16.2 OHM 0.1% 1/10W 0805
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
16.2Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD16R2B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R2B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.2Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C