RN732ATTD16R2B25
Mfr.Part #
RN732ATTD16R2B25
Description
RES 16.2 OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
16.2Ohm
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm