RN732ATTD16R0F25
Mfr.Part #
RN732ATTD16R0F25
Description
RES 16 OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
16Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm