RN732ATTD16R0D100
Mfr.Part #
RN732ATTD16R0D100
Description
RES 16 OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
16Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.1W 1/10W