RN732ATTD16R0C50
Mfr.Part #
RN732ATTD16R0C50
Description
RES 16 OHM 0.25% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
16Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
EAR99
Series :
RN73
Tolerance :
±0.25%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD16R0C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD16R0C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C