RN732ATTD1693D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1693D25
Description
RES 169K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
169kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W