RN732ATTD1693C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1693C50
Description
RES 169K OHM 0.25% 1/10W 0805
EAR99
Series :
RN73
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
169kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1693C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1693C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 169kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C