RN732ATTD1693B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1693B25
Description
RES 169K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
EAR99
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Power Rating :
100mW
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Resistance :
169kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Mounting Feature :
Surface Mount
Voltage - Rated :
100V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1693B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1693B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 169kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C