RN732ATTD1692F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1692F50
Description
RES 16.9K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
16.9kOhm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C