RN732ATTD1692F25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1692F25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 16.9K OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
16.9kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Composition :
Thin Film
Power (Watts) :
0.1W 1/10W