RN732ATTD1692C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1692C25
Description
RES 16.9K OHM 0.25% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
16.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C