RN732ATTD1692B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1692B25
Description
RES 16.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Stock
1
In Stock :
1
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
2012
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm