RN732ATTD1692A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1692A05
Description
RES 16.9K OHM 0.05% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
16.9kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.05%
Datasheets
RN732ATTD1692A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1692A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C