RN732ATTD1691A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1691A25
Description
RES 1.69K OHM 0.05% 1/10W 0805
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
1.69kOhm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1691A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1691A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.69kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C