RN732ATTD1690F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1690F50
Description
RES 169 OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Resistance :
169Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm