RN732ATTD1673F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1673F100
Description
RES 167K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
167kOhm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1673F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1673F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 167kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C