RN732ATTD1673D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1673D50
Description
RES 167K OHM 0.5% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
167kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C