RN732ATTD1673C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1673C50
Description
RES 167K OHM 0.25% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
167kOhm