RN732ATTD1672D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1672D50
Description
RES 16.7K OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Moisture Resistant
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
16.7kOhm
Pbfree Code :
yes
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm