RN732ATTD1672A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1672A10
Description
RES 16.7K OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
16.7kOhm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.05%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN732ATTD1672A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1672A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C