RN732ATTD1671C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1671C25
Description
RES 1.67K OHM 0.25% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W