RN732ATTD1671C10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1671C10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.67K OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
1.67kOhm
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.25%
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm