RN732ATTD1671B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1671B50
Description
RES 1.67K OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.67kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1671B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1671B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.67kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C