RN732ATTD1671B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1671B05
Description
RES 1.67K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.67kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
Datasheets
RN732ATTD1671B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1671B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.67kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C