RN732ATTD1670A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1670A10
Description
RES 167 OHM 0.05% 1/10W 0805
Resistance :
167Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
yes
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1670A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1670A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 167Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C