RN732ATTD1653F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1653F25
Description
RES 165K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
165kOhm
0805 (2012 Metric)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1653F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1653F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 165kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C