RN732ATTD1653D25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1653D25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 165K OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistance :
165kOhm
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
yes
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C