RN732ATTD1653B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1653B25
Description
RES 165K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
100mW
ROHS3 Compliant
Case Code (Metric) :
yes
Voltage - Rated :
100V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
165kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN732ATTD1653B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1653B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 165kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C