RN732ATTD1652C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1652C10
Description
RES 16.5K OHM 0.25% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
16.5kohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.25%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W