RN732ATTD1652B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1652B50
Description
RES 16.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
16.5kohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN732ATTD1652B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1652B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 16.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C