RN732ATTD1650D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1650D25
Description
RES 165 OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
165Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Series :
RN73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN732ATTD1650D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1650D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 165Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C